top fight logo export web
usman prochazka zapas vyzva

Jiří Procházka: Jen ať Usman přijde, bude to krásná výzva

Šampion Jiří Procházka se nebrání nové výzvě, pokud o zápas s ním Kamaru Usman tak vehementně stojí.

Český samuraj se na celou věc dívá pohledem bojovníka ze staré školy. Z dob, kdy prakticky neexistovaly žádné hmotnostní kategorie. Vše to bylo o čistém boji a o tom, zdali člověk dokáže na maximum využít svých fyzických proporcí.

„Já osobně nevěřím na váhové kategorie, pro mě je tohle zkrátka boj. Dokázal bych bojovat se stodvacetikilovým týpkem, ale stejně tak i s osmdesátikilovým,“ přiznává Procházka, který hmotnostní divize vnímá jen jako způsob, jak se pokusit vyrovnat tuto hru. Klasicky venku se ovšem na žádné rozdíly nekouká, a proto ani on nemá Usmanovi za zlé, pokud uvažuje nad změnou.

„Kamaru je prvotřídní fighter. Minimálně tam, kde teď působí. Pro mě by to byla krásná výzva, jestli přijde za mnou,“ přiznává Jirka pokorně. „Je potřeba si uvědomit, že všichni ti lehcí bojovníci dokáží vygenerovat sílu stejně, jako to dokáží ti těžcí. A ti těžcí bojovníci zase dokáží být stejně rychlí. Vše je o tom, jak člověk dokáže ovládat svoje schopnosti a dovednosti.“

V nějaké dohledné době se tak či tak ale s Usmanem ještě neutká. Přednostní právo drží Glover Teixeira, neřekne-li UFC jinak.

„Ať si říká kdo chce co chce, já mám jasné cíle. Dokázat, že jsem šampionem právem, obhájit titul a udržet si to své prvenství v polotěžké váze,“ promluvil Procházka o svých nejbližších plánech.

kamaru usman ufc top

Reakce Kamaru Usmana

Kamaru při svém projevu již tak pokorný nebyl. Očividně si do budoucna snaží už teď dělat slibné promo a slibuje, že až dostane příležitost, stane se šampionem polotěžké váhy.

„Myslím si, že si ve veltru už nemám co dokazovat. Abych z toho historického hlediska mohl něco znamenat, potřebuji vyhrát dva pásy. A věřím, že v polotěžké váze je to reálné,“ pronesl muž s přezdívkou „Nigerijská noční můra“.

„Můj manažer Ali Abdelaziz říká, že jsem schopný porazit všechna jména. Já budu o něco skromnější a povím, že dokážu porazit jen některá. Na několik frajerů ze špičky si dost věřím a Jiří Procházka je nepochybně jedním z nich,“ přidal.