top fight logo export web
Khabib_Nurmagomedov_ufc11

Joe Rogan: Toto by byl historicky největší zápas lehké váhy!

Historicky největší událost lehké váhy UFC je zápas mezi Khabibem a Conorem. Návrh, který předložil Joe Rogan, by jej ale překonal.

Slavný komentátor a ve své podstatě už i neodmyslitelná postava UFC si přeje, aby někdo prolomil Khabibovu natvrdlost a vytáhl jej zpátky z důchodu. Kdyby se tak stalo, nabízela by se nám bitva s Charlesem Oliveirou, který nyní útočí na status absolutní jedničky lehké váhy celé historie.

„Upřímně si myslím, že byl Khabib nejlepší lehkou váhou v rámci své generace, která ovšem ve špičce divize ještě nepočítala s Charlesem Oliveirou. Kdyby se totiž Khabib s Charlesem utkal, už bych mu tak nevěřil, ba dokonce by podle mě i vůbec poprvé prohrál,“ zaspekuloval si známý komentátor Joe Rogan.

Následně nabídl pohled trochu víc do hloubky. „Khabib založil svou kariéru na nátlakovém stylu, žádný striker proti jeho grapplingu neměl šanci. Nicméně si jsem jistý, že něco takového by mu nefungovalo proti soupeři, který by ho stylově zrcadlil. A Oliveira je prvotřídní jiu jitsu rváč.“

khabib konec ufc bilance

Dnes je to ale bohužel už jen nesplnitelný sen. Nurmagomedov prostě odešel do důchodu moc brzo. Odešel, když se tu objevila největší výzva jeho kariéry. Já si myslím… ne, jsem přesvědčený, že by tohle byl největší fight v celých dějinách lehké váhy. To by předčilo i duel s McGregorem. Až tak moc velké to je,“ nadchl se pro předem ztracenou věc.

Mírnou útěchou nám je snad jen to, že v UFC působí „Khabibův nástupce“ Islam Makhachev. Ten disponuje vesměs podobným stylem a 22. října bude Oliveirovi čelit. Výsledek této bitvy nám dost napoví, jak by si brazilský „do Bronx“ teoreticky vedl proti ruskému originálu.