top fight logo export web

Jon Jones: McGregor mě inspiroval stát se nejlepším, na Khabiba ale nemá

Jeden z velkých comebacků by se měl uskutečnit co nevidět. A tentokrát nemluvíme o rodákovi z irského Dublinu Conoru McGregorovi, jenž se během UFC 229 vrací na místo činu, nýbrž o newyorkském výtržníkovi Jonu Jonesovi, který jasně prokazuje podobně vysoké ambice stát se nejlepším UFC zápasníkem všech dob.

Bývalý šampion v polotěžké váze byl podle všeho očištěn z braní zakázaných látek, jež mu byly nalezeny v těle a kvůli nimž se od července roku 2017 na bojišti neobjevil. Nyní se čeká na jeho proslulý comeback, neboť je „Bones“ předurčen k velikým věcem.

„Abych řekl pravdu, Conor je tím mužem, který mě inspiroval jít za vyššími cíli. Člověk by se měl dívat dopředu, o což se já také snažím, a přijímat stále vyšší výzvy. Čím větší je výzva, tím vyšší je potom odměna,“ vysvětluje.

„Přesně tohle je i cesta, jakou jsem se rozhodl jít. Chci začít novou kapitolu svého příběhu a chci porážet jenom ty nejlepší,“ doplňuje.

Jon Bones Jones má na svém kontě 22 výher a pouze jednu porážku. Ta mu byla přidělena v prosinci roku 2009, když se během zápasu s Mattem Hamillem dopustil prohřešku za nedovolené údery lokty na soupeře ležícího na zemi. Po tomto počinu byla následně výhra přidělena jeho soupeři.

Pokud jde o jeho další protivníky, je nutné dodat, že pod jeho podpisem jsou skalpy několika zvučných UFC účastníků, mezi nimiž lze uvést například současného šampiona v polotěžké váze Daniela Cormiera. Právě s ním měřil Jones síly již dvakrát a v obou případech byl úspěšný. Druhý duel, jehož čas konání jsme uvedli o něco výše, byl následně ale odebrán z jeho seznamu úspěchů, jelikož mu při drogovém testu byly následně v těle nalezeny zakázané látky.

jon jones reyes

Jonesovi trvalo celý dlouhý rok, než mohl být ze všech potíží očištěn a nyní je konečně připraven vrátit se zpátky na scénu. Jak nám prozradil jeho trenér, jedenatřicetiletý ranař z New Yorku celou dobu nelítostně pracoval na své kondici, při níž se zaměřil hlavně na techniku úderů. Ty jsou mimo jiné velice smrtící, o čemž se jeho protivníci budou moct již brzy přesvědčit na vlastní kůži sami.

Aby tomu nebylo málo, ve světě bojového umění se pomalu nemluví o ničem jiném než o duelu Khabiba s Conorem a na tuto otázku byl tázán i sám Jon. Jaký je tedy jeho názor na blížící se souboj dvou velikánů v lehké váze?

„Myslím si, že Conor je dobrý, ale pokud jde o wrestling, nechytá se na úroveň jako má Khabib. On sice není tak dobrý boxer, ale zase očekávám, že několikrát dostane Conora na zem, kde bude mít jasně navrch. Pokud jde o wrestling, je to pro mě naprostý mistr,“ přiznává.

„Jediné, čemu nerozumím, je to, proč se nezaměří (Khabib) na nějaké jiu-jitsu. Když ví, jak povalit soupeře na zem, tak proč se ještě nenaučí techniku, jak je dodělat. Teprve potom bych věřil tomu, že by byl nezastavitelný,“ uzavřel.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.