top fight logo export web
oliveira makhaev

Khabib: Oliveira už evidentně začíná cítit strach. Ví, že na Makhacheva není recept

Khabib přišel s teorií, která nám vysvětluje, proč dlouhou dobu Charles Oliveira odmítal zápas s Islamem Makhachevem. Vše je údajně založeno na strachu.

Mnoho lidí Charlese vnímá jako nekorunovaného šampiona lehké váhy, který se 22. října vrhne do své další „obhajoby“. Tu ovšem dlouhou dobu oddaloval, jelikož se mu nelíbilo, že má stát proti soupeři, který ve své kariéře ještě „nic nedokázal“. Tím je pochopitelně myšlen Islam Makhachev a jeho neblahý rekord proti soupeřům z elitní pětky žebříčku.

Co si ovšem Oliveira několikrát veřejně postěžoval, tak tím dal údajně najevo, že se Islama bojí. A bojí se také, že až prohraje, tak se znova už na té nejvyšší úrovni nechytne, vysledoval Khabib.

„Začal bych asi tím, že Charlese respektuji. Respektuji ho za to, co ve své kariéře dokázal a jak se zvládl prodrat přes ty těžké časy, které ho ještě před pár lety potkaly,“ chopil se slova ústřední člen rodiny Nurmagomedovů a nynější Makhachevův trenér.

„Bohužel tu jsou známky, kterých si nelze nevšimnout. Charles se evidentně Islama bojí, a proto s ním dlouhou dobu zápas odmítal. Dokonce si i začal vymýšlet příběhy, jak jsme já a můj tým arogantní a jak tlačíme Islama vzhůru, ačkoliv si to nezaslouží… Jenže Charles není tou osobou, která zde rozhoduje o tom, kdo si co zaslouží nebo nezaslouží, to je UFC. A UFC si přeje vidět Islama bojovat o titul,“ vyjasňoval Khabib v interview pro Sambo Says.

Oliveira Makhachev zapas vyjadreni

„Oliveira všemi těmito řečmi zakrývá to, co skutečně cítí, což je strach. I s předchozími soupeři měl potíže, ale dokázal se přes ně jakžtakž dostat. Teď ale bude stát proti někomu, kdo ve své podstatě ještě neprohrál. Bude stát proti člověku, který má nejlepší grappling široko daleko a na kterého je nemožné se připravit. Ví, že na Makhacheva není recept. A čím více se bude blížit termín bitvy, tím více si bude na něco stěžovat,“ myslí si Khabib.

„22. října vstoupíme do klece a Charlese ukončíme. A tím rozhodně neříkám, že to bude snadné, ale rozhodně věřím, že máme navrch. Islam bude novým mistrem lehké váhy!“ predikoval bývalý šampion s dagestánskými kořeny.