top fight logo export web
prochazka teixeira khabib

Khabib předvídá, kdo vyhraje odvetu Jiří Procházka vs. Glover Teixeira

Odvetu mezi Procházkou a Teixeirou je hodně náročné tipovat, ví mnoho předních borců, včetně takového Khabiba Nurmagomedova.

Co došlo v polotěžké váze k oficiálnímu potvrzení titulové odvety, spustila se i řada předpovědí. Papírové předpoklady i nadále zůstávají nakloněny v Jirkův prospěch, jelikož je mladší a výbušnější, ale Glover má vskutku silnou zem. Navíc ukazuje, že ho ani na stará kolena něco nezlomí.

„Již vím, co mohu od Jirky očekávat, a proto se dokáži lépe připravit,“ uvedl brazilský bijec krátce po oznámení jejich bitvy. „Mým cílem bude to lépe kontrolovat. Abych neudělal nějakou zbrklost nebo chybičku, jako tomu bylo v našem posledním souboji,“ vzpomínal na událost z poslední minuty pátého kola, kdy se smolně vrhnul po gilotině, kterou ovšem nedokázal upevnit a přišel tak o dominantní pozici. Následně byl sám nucen soupeři odklepat. A to duel na body vyhrával.

jiri prochazka
Jiří Procházka

Khabib: Procházka vyhraje, ale ruku do ohně bych na to nedal

Pověstný ruský Orel razí heslo, že se od 35. roku věku bojovníkovy reflexy začínají zpomalovat. To se ovšem týká jedinců z nižších hmotnostních pater, přibližně od velterové váhy níže. V polotěžké váze se už jede více na sílu, a kdo ovládá zem, ten má výhodu.

„Glover Teixeira má ohromné, ale ohromné vnitřní odhodlání. Ačkoliv rychlostně strádá, ta jeho odolnost a vůle mu to vynahrazují. Navíc má oproti ostatním bojovníkům v divizi opravdu silně rozvinutou zem, a proto ve svých zápasech nemusí sázet na postoj, kde bych mu už tolik nevěřil,“ nechával se slyšet Khabib v interview pro UFC Russia.

„Myslím si, že Jirka vyhraje, ale ruku do ohně bych za to vyloženě nedal. Čím déle se to potáhne, tím více se budou Gloverovy šance zvyšovat. Jirka mi nepřijde jako člověk, který by dokázal vést boj ze země. Spíše se tam bude jen bránit, a to mu vezme hodně sil. Ten věkový rozdíl je však brutální. Třináct let? To je Jirkovi zejména v postoji ohromnou výhodou,“ dodal.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!