top fight logo export web
Charles Oliveira titul

Khabib vysvětlil, proč s ním Oliveira stále nemůže být srovnáván

I ke Khabibovi se už doneslo, že je Charles Oliveira jen nepatrný kousíček od toho, aby vyrovnal jeho historický rekord.

Když Orel končil svou MMA kariéru, loučil se se skóre 29-0, přičemž 13 výher posbíral v UFC. Čtyři z nich se přitom zrodily rámci titulových soubojů, v nichž porazil taková jména, jako jsou Al Iaquinta, Conor McGregor, Dustin Poirier a Justin Gaethje.

Dnes se ovšem ukázalo, že co zvládl Khabib, to dokáže i Charles Oliveira. A v některých případech i mnohem rychleji. Ačkoliv má „do Bronx“ na kontě jedenáct po sobě jdoucích výher a jen dvě ho dělí od vyrovnání Orlova rekordu, tak ho mnozí lidé již dnes považují za lepší lehkou váhu, neboť ve své kariéře porazil „zvučnější“ soupeře.

„Sejmul jsem Leeho, Fergusona, Chandlera, Poiriera a Gaethjeho. Každý z těchto soupeřů je velmi kvalitní, a tedy není žádných pochyb o tom, že jsem nejlepším bojovníkem planety,“ chválil se ještě nedávno Oliveira, který tak dával najevo své vysoké sebevědomí.

UFC 269 Charles Oliveira

Oliveira prý spoléhá na štěstí

Jeho slova doputovala až do dagestánských hor, kde převážně přebývá Khabib Nurmagomedov. A jelikož to není poprvé, co něco takového slyšel, musel uvést věci na pravou míru.

„Neobávám se, že by mě z toho historického hlediska Charles překonal. Jednak ho porazí už Makhachev a jednak ve svých soubojích není tak dominantní, jako jsem byl kdy já,“ rozhovořil se dnes už vysloužilý ruský zápasník.

„Samozřejmě, že jsem za Charlese rád, ten titul si v UFC zasloužil, ale aby se pasoval do role nejlepší lehké váhy nebo dokonce nejlepšího MMA zápasníka planety, to je podle mě blbost. Slovo nejlepší se vztahuje pouze na ty bojovníky, co ve svých zápasech skutečně dominují, co se nenechávají trefit, nekrvácí atp. To Charles je v každém duelu knockdownován. Každý soupeř ho pošle na žíněnku,“ poukazuje.

„Nemohu tedy pochybovat o jeho vůli, která je dost pevná, ale tak trochu mi přijde, že v každém boji spoléhá na štěstí. Kolikrát ho vůbec knockdownoval Gaethje? Dvakrát? Třikrát? To mě se nikdy nikdo nedotkl, nikdy mě nikdo nesrazil k zemi, zato Charles je neustále od krve a neustále v problémech. Myslím si, že už jen z tohoto důvodu nás dva nemůžete srovnávat,“ odpověděl Khabib redakci ESPN.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!