top fight logo export web
adesanya khabib forma zapas

Manažer: Khabib teď váží 91 kg, kdyby přešel do střední váhy, tak Adesanyu v pohodě sejme

Veřejností rezonuje názor, že je Israel Adesanya ve své váhové kategorii naprosto neporazitelný. Skutečnost je ale taková, že ještě nečelil „opravdové hrozbě“.

Je to možná ironie… Nepovažovat Roberta Whittakera, Marvina Vettoriho a další za nějakou hrozbu, jenže styly dělají zápasy a tito bojovníci prostě hráli současnému nigerijskému šampionovi do karet.

Adesanya je rozený kickboxer, který je na střední váhu poměrně urostlý, a navíc disponuje jedním z největších rozpětí paží. Takového borce prostě v postoji nezastavíte, ale na zemi by to už byla jiná písnička.

„Říkám vám, že Khabib by s Adesanyou neměl potíže“

Khabib je původem lehká váha, ale taková větší. Už během své aktivní éry jen ztěžka plnil hmotnostní limit 70 kg.

Dneska však Orel, který je v důchodu, váží přes 90 kilo. A stále trénuje. Do střední váhy, tedy 84 kg, by údajně neměl potíže shodit. A tam by podle manažera Aliho Abdelazize sesekal Adesanyu, jako to ještě neudělal nikdo předtím.

„Khabib nyní váží 91 kg. Kdyby se zítra rozhodl, že se vrátí, a přešel do střední váhy, tak vám garantuji, že by z Adesanyii zbyl jen prach,“ vypověděl Abdelaziz.

Důkaz? Kdo ho zná, ten ví

„Khabib tráví každý den v gymu, kde na zemi ničí polotěžké, ale i těžké váhy. Je naprosto nezastavitelný. Nějaká střední váha, jako je Adesanya, by pro něj nebyla překážkou,“ je přesvědčený Abdelaziz.

„Luke Rockhold, který je na zemi skutečně dobrý, Khabiba nedokáže zastavit, udržet. Adesanya nemá žádný wrestling, žádný grappling, proto by do tří kol odklepal. Tím jsem si jistý,“ pověděl šéf stáje Dominance MMA pro web sherdog.com.

khabib odhaleni

Ali má pravdu, přidává se Sonnen

Jelikož je Abdelaziz kontroverzní osobou, jeho slova nemusí všichni brát zrovna vážně. Jenže on není jediným, kdo má podobnou zkušenost. O svém zážitku se rozpovídal i známý UFC veterán Chael Sonnen.

„Viděl jsem Khabiba, co udělal Lukemu Rockholdovi. Já s Lukem bojoval. Vím, jak je dobrý na zemi. Musím vám však přiznat, že tak, jak Lukeho držel na zemi Khabib, to já nikdy nedokázal. Nikdy!“ řekl ve svém podcastu.

„Možná je Khabib teď těžší, možná už váží kolem 90 kilo, ale on skutečně na zemi ničí bojovníky všech kategorií. A právě v tomhle ho musím ocenit,“ dodal.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.