top fight logo export web
A co jste čekali? Garbrandt prostě není dobrý bojovník, opřel se do bývalého šampiona Petr Yan

Yan zase podváděl! zlobí se Sterling na svého soupeře. Tímto se údajně snažil vyhrát zápas

Petr Yan tak moc chtěl vyhrát, že se během své bitvy s Aljamainem Sterlingem údajně cíleně dopustil podvodu.

Málokdo, pokud tedy vůbec někdo, si toho během boje všiml, ale zejména v pozdějších fázích se měl nechávat Petr Yan polévat studenou vodou. Ta sloužila nejen k osvěžení těla, ale především k tomu, aby se Sterling nemohl po ruském zápasníkovi během bitvy tak vozit.

Aljamain Sterling Petr Yan ufc 273

Chtěl Petr Yan podvádět?

„Stalo se to ve čtvrtém kole!“ upozorňoval Sterling. „Vzal jsem Yana na zem, ale rozhodčí mi to nezapočítali jako takedown. Když jsem mu totiž skočil na záda, netušil jsem, že Petr najednou bude tak kluzký. Bylo pro mě prakticky nemožné se na něm udržet. Jeho celá záda byla prostě mokrá. Celý byl nějaký záhadně zmáčený!“

„Sám jsem si toho během našeho boje nevšiml, teprve až ze záznamu. Viděl jsem, jak je Petr mezi koly poléván vodou. Před čtvrtým kolem si ale dal rovnou sprchu, a proto pro mě byl najednou tak kluzký. Proto jsem se na něm nemohl udržet,“ vysvětloval.

Shodou okolností to bylo právě čtvrté s pátým kolem, které všichni tři rozhodčí shodně dali ruskému vyzývateli. Sterling přitom věří, že chyběl jen nepatrný kousíček a zmíněné fáze zápasu by také ovládl.

„Musím říct, že to je pro mě frustrující. Vždy jsem o Yanovi říkal, že to je podvodník, ale tohle byl podvod, kterým se ilegálně snažil vyhrát zápas. Jsem skutečně rád, že mu to nevyšlo, aspoň lidi vidí, co je skutečně zač!“ uvedl Sterling pro server BJPenn.com.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.