top fight logo export web
jiri prochazka odveta zapas leden 2023

Pokud Procházka počká, budu připravený v lednu, nabízí se Teixeira

Glover Teixeira už má v merku ideální termín, ve kterém by rád s Procházkou uspořádal odvetu. Navrhl jej i UFC.

„Asi ještě nikdy v životě jsem nebyl takto motivovaný,“ hovoří Brazilec Glover Teixeira, v němž hoří touha stát se znovu šampionem. Naposledy mu mistrovský pás utekl jen o kousek. Třicet vteřin ho dělilo od úspěšné obhajoby, než se dopustil chyby a nechal Jirku, aby jej uškrtil.

Glover Teixeira vs. Jiří Procházka odveta

„Myslím si, že si diváci ten fight užili. Kdybych celý zápas prohrával, tak neřeknu ani slovo, ale tohle byla jedna z nejlepších bitev v celé historii. Očekávám, že asi nikdo nebude namítat, když se dočká druhého pokračování,“ vyjádřil se Teixeira pro portál MMA Junkie.

V hlavě už dokonce nosí i případný termín, který by mohl vyhovovat všem. „Budu schopný se vrátit v lednu. Čirou náhodou má být v té době turnaj v Brazílii, tak kdyby to šlo, mohli bychom to uspořádat tam. UFC mi už jednou slíbilo, že budu bojovat před domácím publikem, pak to ovšem nedopadlo. Takže mi to svým způsobem dluží,“ říká.

Ví ale, že není šampion, aby si mohl diktovat podmínky. „Nicméně chápu, že je Jiří nyní šampionem. Pokud řekne, že chce obhajovat v Česku, tak za ním přiletím do Česka. Nemám s tím problém. Vstoupím do jakéhokoliv teritoria, pokud bude ve hře mistrovský pás,“ konstatoval.

jiri prochazka vykon hodnoceni

Názor trenéra Martina Karaivanova

Procházkův trenér Martin Karaivanov odvetě mezi Jirkou a Gloverem původně nedával velké naděje. Obával se totiž, že se bývalý šampion v tomto pokročilém věku nestihne v nějaké rozumné době zotavit.

„V tuto chvíli to začínáme aktivněji řešit (případnou první obhajobu). Najdeme pocitově to nejlepší řešení… K čemu ale nedojde, je odveta s Gloverem Teixeirou,“ potvrdil pro server CNN Prima News trenér Karaivanov.

„Glover se nechal slyšet, že mu bude nějakou chvíli trvat, než se dá dohromady, což je pochopitelné. Ale my chceme znovu zápasit do konce letošního roku – listopad nebo prosinec. Do té doby se Glover dohromady určitě nedá,“ předpokládal.

A jak se nyní ukázalo, Teixera počítá s tím, že se stihne zotavit do ledna. To lehce přesahuje termín, který si poručil Procházkův tým. Nějaký kompromis by se ale najít mohl.

Ještě je podstatné, co bude chtít Dana White. Ten by proti českému samurajovi rád postavil Jana Blachowicze či vítěze duelu Anthony Smith – Magomed Ankalaev. Těch možností je ve hře stále několik.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!