top fight logo export web
tyson fury penize plat

Porovnání platů šampionů. Tyson Fury má za jeden fight až 56x více jak Francis Ngannou v UFC

Není se čemu divit, že si Francis Ngannou tak usilovně přeje přesedlat na boxerskou dráhu, plat z UFC ho údajně nezabezpečí do důchodu.

Jeden z hlavních důvodů, proč se Predátor chystá z UFC odejít, je ten, že ho MMA velikán vůbec finančně nedoceňuje.

Vrátíme-li se v čase o pár měsíců zpátky, Francis poznamenal, že už dále nehodlá dělat UFC šaška, který za titulový zápas bude brát „pouhých“ 600 tisíc amerických dolarů. Za svou dřinu a obětavost očekává mnohem více.

Jelikož ovšem se svou žádostí nepochodil, rozhodl se, že se vybojuje ze smlouvy a odejde jinam – konkrétně za Furym, s nímž plánuje zápas pod taktovkou hybridních pravidel. Ví však, že si zde konečně vydělá tolik, kolik si zaslouží.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VUKOJEMMA ® (@vukoje.mma)

Musíme počítat, že je do Tysonova skvostného obnosu za duel s Whytem ještě přičten bonus pro vítěze, ovšem i tak je patrné, že si za šest kol dřiny odnesl přesně šestapadesátkrát větší sumu, než jakou si vydělal Francis Ngannou za poslední pětadvacetiminutovou obhajobu s Cirylem Ganem.

„Tohle je prostě celý postup UFC. Dávají vám směšné peníze, a když se blíží konec vaší smlouvy, tak vám přestanou nabízet zápasy. Tím se snaží, aby vám došly finance, takže nakonec tu novou smlouvu budete muset podepsat, abyste si vydělali. S tím je ale konec, já to už přetrpím a půjdu jinam, pokud se můj plat razantně nezlepší,“ vyjasnil situaci Ngannou.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.