top fight logo export web
Fury Ngannou zapas mma box

Zápas snů Fury vs. Ngannou dostává konkrétnější kontury

Zdá se, že v sobotu v noci skončila jedna zajímavá kapitola historie klasického boxu. Tyson Fury nejprve v šestém kole knockoutoval vyzyvatele Dilliana Whytea a následně potvrdil, že hodlá pověsit boxerské rukavice na hřebík a je přístupný dalším výzvám.

To potvrdil, když do ringu pozval aktuálního šampiona UFC v těžké váze Francise Ngannoua. Oba borci v přátelském rozhovoru naznačili, že na jejich vzájemném zápase se opravdu pracuje a dohoda je možná blíže, než jsme ještě před týdnem čekali.

„Toto bude opravdu velmi speciální zápas, jaký se v historii sportu doposud neviděl. Nebavíme se totiž o nějakých dvou lehkých chlapech. Já mám přes sto dvacet kilo a on taky. Bude to explozivní souboj, pokud k tomu dojde,“ rozhovořil se otevřeně Gypsy King.

Následně neváhal pochválit svého potencionálního oponenta. „On je skvělý šampion. Je v úžasné formě. Podívejte se na ty jeho svaly.“

Francis se momentálně zotavuje po operaci kolene a do akce by se měl vrátit až v roce 2023. I on ale naznačil, jak by mohl zápas probíhat.

„Chystáme se zjistit, kdo je nejhrozivější frajer na této planetě. Bude to hybridní zápas s rozdělenými pravidly. MMA rukavice v ringu, abychom to nějakým způsobem namíchali.“

Podobnou show nám nedávno nabídlo ONE Championship v zápase Rodtang vs. Johnson. Zde se pravidla střídala po kolech, první Muaythai, druhé MMA, a tak stále dál. Demetrius přežil první kolo vcelku bez úhony a ve druhém dokázal Rodtanga dostat na zem a ukončit jej na škrcení.

Uvidíme, zda nás něco podobného čeká i tentokrát, nebo se bude jednat pouze o klasický box jen v malých rukavicích.

Poslední věc, která by mohla očekávané bitvě titánů zabránit, je Predátorova smlouva s UFC. Dana White sice kývl na money fight Conor McGregor vs. Floyd Mayweather, ale až ve chvíli, kdy věděl, že na celé záležitosti vydělá i on. Ir mu navíc v té době již vydělal pořádný balík svým působením v UFC.

Ngannou zatím svoji užitečnost v tomto směru příliš neprokázal a bude zajímavé sledovat, jak se k tomu prohnaný obchodník White postaví.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.