top fight logo export web
bleda ufc smlouva 1

Problém pro Bledou? Vhodná soupeřka se pro ni asi nenajde, přemítá Novotný

Tereza Bledá se do UFC nedostala a svými kvalitami již přerostla tuzemskou scénu. Najít pro ni vhodnou soupeřku tedy nebude snadné.

Talentovaná mladá bojovnice nedávno zavítala do Dana White Contender Series, kde zabojovala o smlouvu s UFC. I když svou soupeřku jasně vybodovala, lístek do MMA Ligy mistrů nedostala.

„Tereza je ještě mladá bojovnice. Dost jsem toho slyšel o jejím postoji, ale z toho jsem viděl jen naprosté minimum. Do souboje vstupovala jako velká favoritka, 6 ku 1, ale nemyslím si, že vypadala jako jasný favorit,“ sečetl White body, které se mu nelíbily.

 „Domnívám se, že Tereza potřebuje nabrat ještě další zkušenosti. Je jí stále jen dvacet let, takže může ještě růst. Teď vyhrála, její cena tedy vzrostla, jen je prostě pořád hodně mladá,“ odůvodnil šéf UFC, proč se české bojovnici navzdory výhře rozhodl neudělit smlouvu.

bleda tereza vazeni

Zpátky do Oktagonu

Terka je zpět na domácí scéně, kde má platnou smlouvu s Oktagonem. Ten se jí bude muset snažit najít vhodnou protivnici, aby své kvality mohla i nadále rozvíjet. Snadné hledání to ale vůbec nebude.

„Je pravda, že to s ní bude hodně těžký, Protože vyhrála úplně dominantně a těch holek v té váze není tolik, ale vždycky jsme si nějak poradili,“ přiznal promotér Ondřej Novotný na sobotní tiskové konferenci.

„Zatímco o Matějovi (Peňázovi) jsme se bavili hned pár hodin po tom, co mu to nevyšlo, tak s Terezou mě její trenér André Reinders zatím vůbec neoslovil. Nevím, jak to mají, takže očekávám, že on bude tím, kdo udělá první krok,“ poznamenal.

S ohledem na tuto čekací lhůtu se nedá úplně vyloučit, že by se Bledé momentálně neshánělo jiné zahraniční angažmá. Pokud jí to podmínky smlouvy s Oktagonem dovolí, pak by mohla zamířit tam, kde pro ni kvalita soupeřek bude vyšší.