top fight logo export web
khamzat chimaev

Švéd Khamzat Chimaev uvízl v Rusku. Zabavili mu doklady a neví, jak se vrátit domů

Khamzat Chimaev je nyní proti vlastní vůli držen v Rusku, které nemůže opustit. Zabavily se mu všechny doklady.  

Původně to byl pouhý výlet za rodinou, ten se ale změnil v noční můru. Khamzat při cestě ze Stockholmu do rodného Čečenska uvízl již v Petrohradu. Zde nikdo nebral ohledy na to, že je Chimaev známý UFC bojovník. Kvůli válce na Ukrajině a vojenské mobilizaci Ruska mu odňali cestovní doklady a drží ho v zemi, uvádí server Combate.

Khamzat se ocitl v bezvýchodné situaci. Rodinu za současného stavu určitě nenavštíví, a proto prosí o pomoc švédskou vládu, aby mu pomohla zařídit aspoň cestu zpátky.

Situaci řešíme

Manažer perspektivního bijce Majdi Shammas se k dané věci již stihl vyjádřit. Platí, že byl jeho klient sice zadržen, ale také věří, že mu bude udělat výjimka Rusko opustit.

„Aktuálně o tom jednáme se švédskou vládou, aby se Khamzat mohl dostat zpátky do Stockholmu. Jakmile tam bude, místo dovolené se vrátí k přípravě na svůj další fight. Proti komu, to v současné chvíli nemáme potvrzené, ale budeme připraveni na všechny varianty,“ sdělil Shammas.

Khamzat Chimaev ma v Rusku problem s vizum
Khamzat Chimaev

Přesun do střední váhy

Nikdo jistě nepochybuje, že by se Chimaev ze současné šlamastiky nevymanil. Jednak má švédské občanství a jednak má také dobré vztahy s čečenským lídrem Ramzanem Kadyrovem. Brzy se tedy bude moct opět soustředit na své bojové povinnosti a ty ho nově nejspíše dovedou do střední váhy, kam jej tlačí i sám šéf UFC Dana White.

Předběžné spekulace nás navíc odkazují na to, že by se mohl upéct Chimaevův souboj s brazilským bijcem Paulem Costou. Oba borci si už nějaký čas vjíždí do vlasů a řešení sporů v kleci je logickou možností.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!