top fight logo export web
dana white pas

Taková neúcta k šampionovi? Tím White překročil všechny meze, osočil šéfa UFC bývalý zápasník

Že Dana White odmítl Francisi Ngannouovi nasadit mistrovský pás, tím překročil všechny meze.

I když mezi dvěma tábory panuje nevraživost, existují jisté situace, kdy byste jeden druhého měli respektovat. A Dana White by jako šéf UFC měl podle tradice šampionům navlékat mistrovské pásy.

Když ovšem Francis Ngannou přemohl Ciryla Ganea, pás mu upnul Mick Maynard, jenž hlavu organizace následně nahradil i na pozápasové tiskové konferenci.

„Nechovám vůči Danovi žádnou zášť, ale když už zápasník vyhraje titul, zaslouží si poctu přesně tak, jak velí tradice. Dana White měl Francisovi ten pás upnout, nikdo jiný,“ rozpovídal se UFC veterán Brendan Schaub.

„Ať už to je Ngannou, McGregor či Adesanya, vzdám jim čest. Tím, jak se White zachoval, překročil všechny meze. Je to takové srabácké až dětinské rozhodnutí,“ řekl Schaub na svém YouTube kanálu.

White bohužel cítí křivdu, že Ngannou nahlas mluví o tom, jak s ním UFC špatně zachází a jak jej špatně platí, kvůli čemuž hodlá změnit organizaci.

Východisko by mohl najít v boxerském ringu, kam by rád zamířil na duel s šampionem těžké váhy federace WBC Tysonem Furym.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.