top fight logo export web
Gaethje Oliveira Khabib

Tuhle chybu už nikdy neudělám! tvrdí Gaethje, který se údajně poučil z prohry s Khabibem

Když se v říjnu roku 2020 střetl s Khabibem, dopustil se hrubé chyby, kterou v duelu s Oliveirou rozhodně nezopakuje.

Mnohým možná přišlo, že Justin prostě prohrál s lepším bojovníkem, ale údajně za to mohla i špatná psychická příprava. Jakmile totiž začal duel, Khabib se okamžitě chopil otěží, a i navzdory tomu, že čelil prvotřídnímu ranaři, tlačil se neustále dopředu.

Gaethje tak prakticky jen couval, rozdával leg kicky a snažil se spoléhat na svou údernou pravačku. To ovšem na ruského Orla nestačilo. Když se naskytla vhodná příležitost, vzal svého soupeře na zem a zde už byl opravdu velký rozdíl v kvalitě grapplingu mezi oběma borci.

„Potíž je v tom, že abyste získali titul, musíte být perfektně připraveni. Nejen fyzicky, ale i mentálně, a to jsem já bohužel proti Khabibovi nebyl,“ přiznává Gaethje.

„Bylo to vůbec snad poprvé, co jsem se nedržel taktiky, kterou jsme měli naplánovanou. Proti Khabibovi jsem nebyl tím, kdo by určoval tempo zápasu, netlačil jsem se dopředu. Tuhle chybu už nikdy neudělám. Nesmím Oliveirovi dovolit, aby tlačil. Musím předvést perfektní výkon,“ prozradil v rozhovoru s Megan Olivi.

Justin Gaethje UFC

Svým způsobem bude nyní Gaethje stát proti typologicky velmi podobnému soupeři. S tím rozdílem, že Oliveira v postoji mnohem více inkasuje jak Nurmagomedov. Toho se bude snažit využít.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.