top fight logo export web
a878b79f27d2c8b30ff8c081857920224dac6696

UFC 227, počítání zraněných: Garbrandt mimo hru na půl roku, Holland a Perez na dva měsíce

Jak už tomu bývá zvykem, po každé válce se počítají zranění a ta současná, jež nesla název UFC 227 – Dillashaw vs. Garbrandt 2, nepřináší dobré zprávy hned několika zápasníkům. Asi nejpřísnější verdikt byl sdělen jedné z hvězd celého galavečera Codymu Garbrandtovi, na něhož nyní čeká dlouhá vynucená pauza.

Jindy slavný sedmadvacetiletý zápasník původem z Ohia měl na svém kontě jedenáct vítězství v řadě, avšak vše se změnilo v den, kdy potkal TJ Dillashawa, s nímž měl tu možnost měřit své síly rovnou dvakrát v řadě a ani v jednom případě na něj neuspěl. Ta horší zpráva nakonec přišla ze strany UFC a pro Codyho znamená, že kvůli vážnější zlomenině ruky je zdravotně suspendován na šest měsíců a poté se jeho situace vyhodnotí znovu.

Bývalý šampion bantamové váhy tak spolknul těžkou pilulku, kterou mu organizace předepsala, a odebral se do domácího léčení. O svých budoucích plánech se nám zatím nevyjádřil, ovšem nemá cenu předbíhat, jelikož na ně je ještě příliš brzo.

Podíváme-li se, jak na tom jsou ostatní uchazeči horké letní noci ze 4. srpna, pak ani další výsledky nám nepřináší žádné pozitivní zprávy. Ačkoliv se nejedná o tak závažná zranění jako v případě Garbrandta, minimálně Brettovi Johnsovi hrozí, že půjde pod kudlu.

Kevin Holland: 60 dní suspendace nebo dokud lékaři neprohlásí jeho hlubokou tržnou ránu v oblasti levého očního víčka za vyléčenou

Alex Perez: podobná situace jako u Hollanda (60 dní nebo do prohlášení lékařů)

Wuliji Buren: minimálně 30 dní bez jakéhokoliv kontaktu se sportem (kvůli knokautu od Marlona Very) a po 60denní suspendaci dojde k opětovnému vyhodnocení jeho zdravotního stavu

Jose Torres: podobný případ jako u Burena – 30 dní kompletní odpočinek, 45 dní suspendace

Brett Johns: suspendován do doby, než lékaři vyloučí případnou frakturu lebky a prohlásí ho za „zdravého“

Zmíníme-li v krátkosti ještě i Codyho Garbrandta, jenž byl v prvním kole knokautován TJ Dillashawem, i on si na 30 dní od všeho odpočine, ovšem co však zůstává trnem v oku jeho příznivců i bývalých členů týmu, je jeho úpadek formy.

„Byl jsem v hledišti a těšil se na jeho zápas, ale jediné, co jsem nakonec viděl, to byl úplně jiný člověk. To nebyl ten stejný Cody, co rozmázl Dominicka Cruze a co býval nejlepší MMA zápasník všech dob,“ přiznává jeho bývalý trenér z týmu Alpha Male Justin Buchholz.

Garbrandt totiž již v minulosti zmiňoval, že musel zápasit pod vlivem bolestí zad, a to hlavně z toho důvodu, aby mohl finančně zabezpečit svou vlastní rodinu. Zdali se tato situace, která nastala přibližně pár měsíců předtím, než čelil Dillashawovi, na úpadku jeho formy nějak výrazně podepsala, to nám on sám teď asi neprozradí, avšak jisté je, že ji nemůžeme vyloučit.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!