top fight logo export web
Khamzat Chimaev Kamaru Usman

Usmanův box? Však by ho přepral i boxovací pytel, vysmívá se Chimaev

Kamaru Usman má v plánu v ringu vyzvat světovou boxerskou jedničku Canela Alvareze. Už jen za tento plán si ale vysloužil posměch.

Ať už je Kamaru sebevíc uznávaným MMA zápasníkem, tak mezi smíšenými bojovými uměními a boxem existují jisté hranice. Mnoho bojovníků již promluvilo o tom, že se jedná o dva naprosto rozdílné sporty, v nichž také platí úplně jiná pravidla. A postoj v MMA je oproti postoji v boxu naprosto odlišný.

I navzdory těmto všem faktům Kamaru věří, že dokáže světovou boxerskou pound for pound jedničku porazit v jejím hlavním sportu, a to navíc tím nejdrtivějším způsobem – tedy KO někdy v úvodu zápasu. Sám Kamaru uvedl, že by Canela mohl knokautovat hned v prvním kole, nicméně v této fázi příběhu se mu mnoho lidí už vysmálo. A Chimaev stál v první řadě.

„Usman a box? Však ten by nepřepral ani boxovací pytel. Pokud by ho příliš rozhoupal, vypnul by leda tak sám sebe. Měl jsem možnost vidět jeho postoj a bylo to spíš k smíchu. Nejenže jsem oproti němu lepší ve wrestlingu, já jsem oproti němu navíc i mnohonásobně lepší v postoji. Říkám vám, že až na můj souboj s ním dojde, bude Usman jedním z nejlehčích soupeřů, jakým jsem kdy čelil,“ vysmíval se Chimaev a naparoval zároveň.

„Box s Canelem nemůže myslet vážně, cítí z toho jen ten tučný šek. Na jeho místě se i tomu vyvaruju, protože je schopný udělat MMA komunitě největší možnou ostudu. Čistě v postoji nepředvede nic proti nikomu,“ řekl o šampionovi velterové váhy Chimaev, jehož bude za měsíc na turnaji UFC 273 čekat duel s Gilbertem Burnsem. Případná výhra ho může dostat do elitní pětky žebříčku.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.