top fight logo export web
Cejudo nebo Demetrious Johnson? Ukončil bych je oba dva! je přesvědčený Figueiredo

Žádný rasismus, to se jen Figueiredo snaží vykroutit z odvety, má jasno Moreno

Deiveson Figuiredo vyhlásil, že nehodlá s Morenem bojovat, protože ho on a jeho tým nazývají opicí.

Zejména v Americe se rasistické urážky berou vážně, a proto když k něčemu takovému došlo, okamžitě šampion Figueiredo oznámil, že hodlá svůj právě domluvený čtvrtý zápas proti Brandonu Morenovi bojkotovat.

„Brandon Moreno a jeho tým překročili hranici svými rasistickými poznámkami. Začali mě nazývat opicí, a dokonce i zveřejnili upravené obrázky, kde mi vyphotoshopovali opičí obličej,“ postěžoval si současný šampion z divize muší váhy. Zároveň tak požádal Danu Whitea, aby mu do jeho příštího fightu dal jiného soupeře. Rasistické urážky totiž nehodlá tolerovat.

Ačkoliv se k tomu zatím vrchní lodivod ze stáje UFC nevyjádřil, Moreno si podobné nařknutí líbit nenechal a začal se bránit.

„Bavil jsem se s promotéry UFC, ten fight je domluvený. Upřímně musím říct, že to chápu tak, že se Deiveson z toho boje snaží vycouvat. Bojí se, aby nedostal nakládačku, jelikož už naposledy vyhrál nezaslouženě,“ zněl názor mexického vyzývatele.

„Nikdo ho určitě rasisticky neurážel. Co mu dám za pravdu, je maximálně to, že můj kolega Marcelo Rojo pořádal živý stream na svém Instagramu. A zatímco si hrál s telefonem, na kterém používal mnoho filtrů, tak mu tam zničehonic vyskočila maska opice na Figueiredovi. Bylo to pouze ve zlomku okamžiku, ve kterém ovšem nějaký fanoušek stihl udělat screen. Každopádně vás mohu ujistit, že Marcelo není žádný rasista ani lhář, něco takového nezamýšlel,“ sdělil Moreno pro ESPN.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.