Top-Fight.cz - bojové sporty
vazeni oktagon 27

Oktagon 27 přinesl nejdramatičtější vážení v historii!

Již jednou se stalo, že borec nedokázal do titulového zápasu OKTAGONu správně zhubnout, ale takové drama jsme tu ještě neměli.

Aby se do požadované váhy nevešlo hned pět borců, to historie nepamatuje. Oktagon 27 je už teď tak výjimečný. Vše odstartoval Ukrajinec Valiev, který ale na druhý pokus limit splnil. Dalším „hříšníkem“ se stal Fero Fodor. Ten nejprve převážil skoro o kilo! Ani druhý pokus splnění nepřinesl a papírový favorit tak proti Matouši Kohoutovi prohrál první důležitou bitvu.

O tom, že v Octagon Fighting Academy probíhalo letošní shazování zřejmě pod dohledem strýčka McDonalda, nás přesvědčil i Gábor Borároš. Ten nesplnil dohodnutou váhu do 79 kilogramů o půl kila a na opravný pokus ani nenastoupil. Mickael Lebout měl sice nejprve o dvě deka navíc, ale během hodinky vše napravil a vezme si tak z Gáborovi výplaty pěkných 20 %.

Ivan Buchinger je v titulových zápasech jako doma a potvrdil to i tentokrát, kdy váhu trefil prakticky dokonale a potom mohl s úsměvem sledovat trápení svého soka. Vojto šampionskou váhu, která nemá toleranci a musí být maximálně 65.8 kg, nedal o 400 gramů.

Během času na opravný pokus mu vysušené tělo nepustilo již ani deko a očividně zničený a silně dehydrovaný Barborík kapituloval. O titul si tak dnes zabojuje Ivan Buchinger a Vojto si střihne pouze super-fight.

Zde se můžete podívat na video z vážení na turnaji Oktagon 27. Kompletní fight card a výsledky pak naleznete zde.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email