top fight logo export web

Filip Grznár se v XFN jen tak neukáže, XFN zahajuje spolupráci s Antidopingovým výborem

Důvod, proč Filip Grznár nenastoupí v Plzni, souvisí s dalším vývojem XFN, které se rozhodlo přistoupit ke světovému antidopingovému kodexu. A pokud se MMA má stát v České republice významným sportem, pak je tento krok nezbytný.

“V úvodní části našeho projektu “čisté MMA” začne XFN respektovat tresty, které jsou uloženy Českým antidopingovým výborem. V další části, která započne 1.1.2019, začne XFN kontrolovat všechny sportovce, kteří nastoupí do titulového zápasu. Ve spolupráci s Judr. Michalem Frabšou připravujeme především osvětu o dopingu, ne jen zákazy a tresty a tento program také sami financujeme z vlastních prostředků. Veřejnost by měla pochopit, že antidopingový program nevede k tomu, aby trestal, ale především vzdělával a já věřím, že Vás přesvědčíme.

Dlouhodobým cílem naší práce bude, aby každý zápasník, který vstoupí do světa MMA, měl jistotu, že jeho sportovní výkon je to jediné, co v našem oktagonu rozhoduje. Pevně věřím, že to bude ten nejlepší vzkaz především pro amatérské zápasníky před jejich vstupem na karty XFN. Nebude to cesta lehká, bude v mnohém kontroverzní a složitá, budeme často kritizováni, ale vydáváme se na ní, jelikož tvrdíme, že jsme NO.1. Česko-slovenskou organizací, tak také musíme umět česko-slovenské MMA vést k dlouhodobému rozvoji, ne k jednorázovým úspěchům.

XFN s platností od 1.9.2018 tedy uznává tresty udělené ČAV a Filip Grznár se může na naše karty vrátit až po skončení jeho trestu. Moc bych si to osobně přál, protože tím by celý příběh Filipa, kterého si i nadále vážím a respektuji, dokázal, že měl ten pravý smysl a účel.” informoval Petr Kareš na svém FB profilu o programu “čisté MMA” a zároveň vysvětlil, proč se na turnaji v Plzni nepředstaví avizovaný Filip Grznár.

Pro Grznára, který má trest do října příštího roku, novinka znamená, že na turnaji organizace XFN nastoupí nejdříve na konci roku 2019.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.