Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
dana white ufc
dana white ufc

Dana White nabídl svůj brutálně upřímný názor, proč mají UFC zápasníci nízké platy

Platy (nejen) UFC zápasníků jsou dodnes předmětem mnoha diskuzí. Že jsou ale někteří atleti finančně „nedoceňováni“ to má prý podle Dany Whitea svůj důvod.

Často slýcháme názor, že MMA je sportem stále ještě ve svém zárodku, a proto zde finanční situace není tak velkorysá, jako tomu je například v boxu. S ohledem na posun, jenž smíšená bojová umění za poslední roky udělaly, je ovšem bláhové říct, že toto stále není regulérní sport.

Na názoru pouhých zápasníků či fanoušků ale nezáleží. Podstatné je, jak to vidí lidé, kteří to celé řídí. A zejména v UFC se o platovou politiku stará Dana White.

„Podívejte se na to takhle, spousta zápasníků touží po lepším životě, po nějakém finančním zázemí, kariérním vzestupu apod. A smíšená bojová umění jsou sportem, kde musíte vyhrát, abyste se měli dobře,“ řekl na své poslední tiskové konferenci White.

Ze svých zápasníků se vždy snaží kvůli show dostat to nejlepší. „Pokud prohrajete, všechno je špatné. Pokud ale vyhrajete, všechno je dobré. Toto je zákon přírody, takhle to prostě funguje,“ uvedl ve vší upřímnosti, že si vítězové domů odnáší jak dvojnásobný plat, tak třeba i bonusy za nejlepší výkony či ukončení večera.

UFC je tedy dost možná nejprestižnější MMA organizace planety, ale spousta zápasníků si po přechodu chválila, že platy mají jinde dokonce i lepší. Jen namátkou můžeme zmínit takové jedince, jako jsou Corey Anderson, Cris Cyborg či Yoel Romero.

 

 

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin