Oliveira ukončil Chandlera a stal se novým vládcem lehké váhy UFC. Ferguson potřetí prohrál

Oliveira ukončil Chandlera a stal se novým vládcem lehké váhy UFC. Ferguson potřetí prohrál

Charles Oliveira dokázal vstát z mrtvých a zkraje druhého kola ukončil Michaela Chandlera na TKO. Tony Ferguson předvedl třetí nevýrazný výkon v řadě a jeho UFC kariéra visí na vlásku.

Chandler si nemohl přát lepší začátek. Ihned v úvodních sekundách se mu podařilo otevřít soupeřovo obočí a dostat ho do úzkých, na což Brazilec zareagoval hbitým přenesením boje na zem, kde se pokoušel soupeře svázat a uklidnit tak jeho emoce. Bývalý šampion lehké váhy Bellatoru ovšem prokázal svoji agilnost a netrvalo mu příliš dlouho, než se dokázal postavit opět na nohy.

Oliveira pokračoval v prvním kole v tahání za kratší konec provazu, když se znovu dostal do úzkých. Tentokrát to bylo po kombinaci úderů od Američana, jemuž nechybělo moc k ukončení. Fanoušci možná už čekali, že sudí zakročí, ale „Do Bronx“ se přeci jen dokázal z Chandlerova tlaku vymanit a potom dostal na konci kola čas se i rozdýchat.

Co však přišlo v druhém dějství, to mohl čekat jen málokdo. Oliveira se totiž nadechl k famóznímu obratu a soupeře, který byl možná trochu přemotivován, velmi rychle nachytal na švestkách. Stačil jeden levý hák, jenž dobře trefil bradu, a náhle se Michael ocitl v problémech. Snažil se z nich sice ještě dostat, ale v Charlesovi hořel oheň po ukončení, který nakonec uhasil až rozhodčí.

Charles Oliveira vyhra ufc 262

Ferguson znovu přemožen

Beneil Dariush se rozhodl inspirovat taktikou Charlese Oliveiry, jenž naposledy Fergusona porazil, a i on převzal toto utkání na zem. A nutno dodat, že se mu to dost dařilo. Tony, ač sice jako držitel černého pásu v jiu jitsu, nenašel v ani jednom případě možnost, jak soupeře dostat do úzkých a zahrozit nějakou submisí, naopak to byl on sám, kdo byl málem nucen odklepat, když mu Beneil páčil nohu.

Vše skončilo tak, že si Dariush po pekelném taktickém výkonu, během něhož El Cucuye kontroloval téměř dvanáct minut na zemi, odnesl jasnou výhru na body. Tento úspěch ho nepochybně vystřelí z deváté příčky žebříčku lehké váhy a přiblíží ho k elitní pětce, kde bude moct naplno ukázat své dovednosti. Tony naopak opět klesne a po třech prohrách v řadě to pro něho pomalu může být v UFC konečná…

UFC 262 a výsledky naleznete.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue