top fight logo export web
kozma velickovic zive

Oktagon 29: David Kozma vs. Bojan Veličkovič

Hlavní zápas turnaje OKTAGON 29 se potýkal s nepřízní osudu a jeho obsazení se muselo dvakrát měnit. Původně plánovaný Petr Kníže nestihl vyléčit zranění ze zápasu s Britem a tak se dlouho zdálo, že nás čeká bitva mezi Buchingerem a Kozmou.

Buki si však deset dní před zápasem zranil koleno a tak se opět hledala náhrada. Hozenou rukavici zvedl srbský střelec Bojan Veličkovič. Ten se měl na turnaji střetnout s Maté Kertészem, který se však taky zranil a tak byl Bojan povolán do bitvy o titul.

Tu si vzhledem ke svým výkonům v OKTAGONu rozhodně zaslouží. Oba soupeře, které mu vedení organizace přidělilo, doslova zdemoloval a prokázal, že je na tuzemské poměry hodně nadstandardním borcem. Momentálně má dvaatřicetiletý Srb bilanci dvacet výher a deset porážek, kdy 45 % vítězství získal submisí.

David Kozma je nejdéle úřadujícím šampionem OKTAGONu. V posledním zápase si dokázal poradit s favorizovaným Brazilcem Leandro Silvou. Extrémně nebezpečného borce udolal v pětikolové bitvě na body a potvrdil, že se může měřit s absolutní špičkou. V pouhých devětadvaceti letech již nastřádal úctyhodný rekord osmadvacet výher a jedenáct porážek, kdy 46 % vítězství získal submisí.

Oktagon 29: David Kozma – Bojan Veličkovič

Růžový Panter ani do této obhajoby nebude nastupovat jako favorit. Výhodou by měla být jeho perfektní fyzická připravenost, kdy celou přípravu směřuje k pětikolovému zápasu.

Bojanovi by mohl v šampionských kolech trochu docházet dech. Otázkou je, zda se do této fáze zápasu dostaneme, protože vydržet v kleci s dynamickým Srbem, to může být oříšek. Veličkovič si tvrdostí nezadá s Apollem a navíc nebude muset tolik zkracovat vzdálenost, aby na Davida dosáhl.

I když je u nás Bojan vnímám hlavně jako postojář, má hnědý pásek v BJJ a umí si na zemi solidně poradit. Šance jsou podle nás vyrovnané, přejeme výhru Kozmovi, ale pravděpodobně jej čeká ještě těžší zápas než naposledy se Silvou.

  • 1️⃣Kdy je Oktagon 29?

    Oktagon 29 má datum 4.12.2021. Začíná v 18:00. Hlavní fight card pak startuje kolem 20:00. Kvůli opatření COVID se nakonec neuskuteční v Ostravě, ale byl přesunut do Brna. Limit je tisíc diváků.

  • 2️⃣Kde sledovat Oktagon 29?

    Celý turnaj Oktagon 29 můžete sledovat živě zdarma zde.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.