top fight logo export web
khamzat chimaev gilbert burns

UFC 273: Gilbert Burns vs. Khamzat Chimaev, analýza + tip

Jedním z vrcholů hlavní karty turnaje UFC 273 bude bezpochyby bitva mezi Gilbertem Burnsem a Khamzatem Chimaevem, která může zamíchat pořadím na čele žebříčku veltrové váhy.

Khamzat Chimaev šokuje svět UFC

Vlak jménem Khamzat Chimaev se řítí do Jacksonville na Floridě, kde se mu do cesty postaví první opravdu velké jméno. Gilbert Burns má za sebou neúspěšnou bitvu o titul, ve které nestačil na Kamaru Usmana. Začátkem loňského roku dokázal sice v prvním kole šampiona potrápit, ale ve druhé pětiminutovce ukázal Usman své kvality a zvítězil TKO.

Gilbert Burns může na UFC 273 překvapit

Durinho se vrátil na vlnu v létě na turnaji UFC 264, kde si poradil se Stephenem Thompsonem. Celková bilance pětatřicetiletého Brazilce je tak dvacet výher a čtyři porážky, kdy 40 % vítězství získal submisí.

I když se Burns ze začátku prezentoval čistě jako grapler a s černým pásem v BJJ, utahoval jednoho soupeře za druhým. Nyní je mnohem komplexnější a dokáže zahrozit i v postoji.

Khamzat Chimaev zápasy a bilance

Čečenský Vlk vletěl do UFC ve velkém stylu a během deseti dní vyhrál úvodní dva zápasy! O necelé dva měsíce později přišla další drtivá výhra, a to za pouhých sedmnáct vteřin nad Geraldem Meerschaertem. Ano, tím Meerschaertem, který ukončil dlouhou sérii Macha Muradova a uškrtil jej ve druhém kole.

Poslední vystoupení Chimaeva přišlo koncem loňského roku pro Jingliang Limu. Opět drtivá výhra, při které neinkasoval ani jediný úder. Do tohoto zápasu tak Khamzat nastoupí stále bez porážky, s deseti výhrami před limitem na kontě, kdy 60 % získal knockoutem.

UFC 273: Burns – Khamzat Chimaev, tip

Je až neskutečné, jak zvládl Chimaev všechny přesvědčit o tom, že je opravdu něčím speciálním. Kurz na Burnse se nyní pohybuje okolo 4.8 a před zápasem s Usmanem to bylo okolo 2.5! Kamaru je přitom považován za momentální P4P jedničku.

Durinho si však na svého soupeře očividně věří, jako jediný se nebál přijmout tento zápas a bude se cítit pohodlně v postoji i na zemi. Podle nás čeká Khamzata nejdelší pobyt v kleci, jaký kdy zažil a může se snadno stát, že se podíváme až do třetího kola. Favoritem je pro nás Vlk z Čečenska, ale zkusíme jeho vítězství až ve druhé polovině zápasu.

  • 1️⃣Jakou má bilanci Khamzat Chimaev?

    Khamzat Chimaev má momentálně bilanci 10 výher a 0 proher. V organizaci UFC dokázal zvítězit už 4x, z toho třikrát v prvním kole. Odborníci se shodují, že se jedná o nový extra talent.

  • 2️⃣Jak si vede Gilbert Burns v UFC?

    Gilbert Burns už v UFC působí od roku 2014 a jeho bilance čítá 20 výher a pouhé 4 porážky. Říká se, že jako jeden z mála může Chimaeva ohrozit. Sázkové kanceláře mu však příliš nevěří a na jeho vítězství je aktuální kurz 3.80.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.