top fight logo export web
Michael Chandler Tony Ferguson

UFC 274: Michael Chandler vs. Tony Ferguson, analýza

Organizace UFC si pro nás na tento víkend připravila opravdu lahůdkovou kartu, která hodně zamíchá pozicemi na vrcholu lehké váhy.

Kromě boje o titul mezi Oliveirou a Gaethjem se totiž utkají i Tony Ferguson s Michaelem Chandlerem. Akce se odehraje ve Footprint Center ve Phoenixu a nás tak čeká brzké nedělní vstávání nebo sobotní bezesná noc.

Michael Chandler je v UFC stále relativní nováček. Svoji kariéru spojil primárně s Bellatorem, kde získal titul, který dokázal několikrát obhájit. V UFC debutoval na turnaji UFC 257, kde v prvním kole sestřelil Dana Hookera.

Ihned poté dostal šanci získat titul, ale na současného šampiona Oliveiru nestačil a podlehl mu ve druhém kole TKO. Zatím poslední vystoupení šestatřicetiletého Američana přišlo koncem loňského roku na turnaji UFC 268.

Neskutečné řežba, kterou Chandler předvedl s Justinem Gaethjem, byla vyhlášena jako nejlepší zápas roku 2021. A i když se z bodového vítězství radoval Mr. Highlight, obrovský kredit získali oba aktéři.

Do tohoto zápasu tak Iron Mike nastoupí s bilancí dvaadvacet výher a sedm porážek, kdy 45 % vítězství získal knockoutem.

Tony Ferguson je jednou z nejvýraznějších postav lehké váhy v celé historii organizace. Od svého triumfu ve třinácté řadě Ultimate Fighter v roce 2011 až do roku 2019 prohrál pouze jednou a připsal si patnáct vítězství!

Skoro v každém zápase navíc získal bonus za výkon nebo boj večera. V roce 2017 se El Cucuy stal dočasným šampionem, ale ze sjednocovacího duelu jej vyřadilo zranění.

Prozatímní titul mohl získat znovu na turnaji UFC 249. Justin Gaethje jej ale totálně zdemoloval a v pátém kole zápas ukončil rozhodčí. Ferguson poté v poměrně krátkém sledu podlehl i Oliveirovi a Dariushovi.

V obou těchto zápasech ukázal obrovské srdce, kdy neodklepal brutálně utažené páky, ale po jasném průběhu odcházel poražen na body. Nyní má osmatřicetiletý Američan bilanci pětadvacet výher a šest porážek, kdy 48 % vítězství získal knockoutem.

Michael Chandler vs. Tony Ferguson, tip

Oba bojovníci jdou do tohoto zápasu po sérii neúspěchů a jedině výhra je může zařadit zpět do mistrovského mixu. Chandler i přes prohry vypadal v zápasech podstatně lépe než Ferguson a to se zřetelně odrazilo i na kurzech.

Zápas je vypsán na tři kola a vzhledem k tomu, že oba vydrží opravdu velké bití, čekáme, že se bude rozhodovat u stolků bodových rozhodčích. Chandler je momentálně dynamičtějším a také všestrannějším borcem, a proto tentokrát půjdeme s davem a vsadíme si na jeho vítězství.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.