top fight logo export web
Valentina Shevchenko Taila Santos analyza

UFC 275: Valentina Shevchenko vs. Taila Santos, analýza

Turnaj UFC 275 má kromě očekávaného duelu Teixeira vs. Procházka na programu i další titulovou bitvu. O ženský pás muší váhy si to rozdají šampionka Valentina Shevchenko a nadaná vyzývatelka Taila Santos.

Jedna ze dvou nejlepších žen celé historie MMA, taková je ve zkratce vizitka mnohonásobné šampionky UFC, čtyřiatřicetileté Valentiny Shevchenko. V roce 2018 vybojovala titul v souboji s Joanou Jedrzejczyk, který dokázala šestkrát obhájit.

Naposledy se představila v kleci loni během turnaje UFC 266. Lauren Murphy sice vydržela vzdorovat až do čtvrtého kola, ale trefila pouze devatenáct úderů ze sta.

Shevchenko nasázela své soupeřce 132 přesných zásahu z 204 pokusů. Rozhodčí zápas ukončil minutu před koncem čtvrté pětiminutovky s výsledkem TKO pro Valentinu.

Ke své další obhajobě tak Kyrgyzstánská válečnice nastoupí s rekordem dvaadvacet výher a tři porážky, kdy 36 % vítězství získala knockoutem.

Taila Santos se do UFC propracovala díky úspěšnému vystoupení v DWTNC, kde porazila na body Estefani Almeidu. Osmadvacetiletá Brazilka má momentálně čtyři výhry v řadě.

V posledním zápase si poměrně snadno poradila s Joanne Wood, kterou uškrtila na rear-naked-choke jedenáct vteřin před koncem prvního kola. Během necelé první pětiminutovky trefila třicet z šedesáti významných úderů. Do největšího zápasu kariéry Taila nastoupí s bilancí devatenáct výher a jedna porážky, kdy 53 % vítězství získala knockoutem.

Favoritka je v tomto zápase jasná a je jí samozřejmě Shevchenko. Santos má solidní postoj, ale i zde bude mít Valentina díky svému pohybu a kopům navrch.

Pokud se boj přesune na klec nebo na zem, bude dominance současné šampionky ještě výraznější. Santos sice v posledních zápasech prokázala solidní odolnost a určitě je hladová po úspěchu, ale Shevchenko i na předzápasových staredownech působí až děsivě soustředěná a podle nás si dojde pro vítězství před limitem. Kurz na obhajobu TKO před vypršením pěti kol je 2.80.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.