top fight logo export web
Rob Font Marlon Vera ufc

UFC Fight Night: Rob Font vs. Marlon Vera, analýza + tip

Hlavní událost následujícího turnaje UFC Fight Night nám možná ukáže na dalšího titulového vyzyvatele. Rob Font si to na pět kol rozdá s Marlonem Verou a vzhledem k vyrovnanosti obou borců nás pravděpodobně čeká opravdu tuhá řežba.

Rob Font je momentální pětka divize a do klece se vrací po neúspěšném souboji s José Aldem. Bývalý šampion dokázal v poměrně těsném zápase zvítězit na body a ukončil tak Robovu čtyřzápasovou vítěznou sérii.

Během ní porazil Font taková jména, jako jsou Cody Garbrant, Marlon Moraes nebo Sergio Pettis. Celková bilance čtyřiatřicetiletého Američana je devatenáct výher a pět porážek, kdy 42 % vítězství získal knockoutem. Hlavní Fontovou zbraní byl vždy box, který má opravdu na špičkové úrovni.

Dlouhé kombinace a perfektní časování útoků mu umožňují diktovat tempo a díky výbornému kardiu nezpomaluje ani v pokročilé části zápasu.

Marlon Vera se nachází na osmé pozici v hodnocení bantamové váhy. V akci jsme jej viděli naposledy koncem loňského roku na turnaji UFC 268. Zde si poradil s veteránem Frankie Edgarem, kterého ukončil šíleným frontkickem na konci třetího kola.

Poslední, kdo na nebezpečného Ekvádorce vyzrál, byl shodou okolností opět José Aldo. Chito má na tuto váhovou divizi opravdu tvrdé údery a v zápasech jde vždy po ukončení.

To se mu povedlo v devíti případech z posledních deseti výher. Vera je talentovaný kickboxer a také vlastní černý pás v BJJ. Do tohoto zápasu bude nastupovat s rekordem osmnáct výher a sedm porážek, kdy 44 % vítězství získal submisí.

Marlon má obvykle velmi vlažný vstup do zápasu, což může být s agresivním Fontem problém. Další věc je, že ekvádorský bijec nikdy nezažil pět kol trvající zápas. Font byl v hlavní události celého turnaje v posledních dvou zápasech a dokázal, že fyzicky dokáže tuto porci zvládnout.

Rozhodně nás v sobotu v noci čeká vyrovnaný boj, který budou rozhodovat naprosté detaily. Font má malinko lepší výchozí pozici a podle nás si odnese vítězství na body.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.