top fight logo export web
Jan Blachowicz Aleksandar Rakic ufc vegas

UFC Vegas 54: Jan Blachowicz vs. Aleksandar Rakič, kompletní informace a výsledky

UFC se po našlapaném turnaji UFC 274 vrací již tento víkend s akcí UFC Vegas 54, kde bude jako hlavní zápas zajímavá bitva v polotěžké váze.

Pro domácí fanoušky je duel Blachowicz vs. Rakič atraktivní i proto, že z něj pravděpodobně vzejde další titulový vyzyvatel, který doufejme změří síly s Jiřím Procházkou.

Jan Blachowicz se pokusí vrátit na vítěznou vlnu po prohře v Gloverem Teixeirou loni v říjnu. Janek na brazilského veterána nestačil a nechal se uškrtit v polovině druhého kola. Přišel tak o svůj titul i pětizápasovou vítěznou sérii, během které knockoutoval Rockholda, Reyese i Andersona a na body přejel šampiona Adesanyu.

I když je Blachowicz excelentní grapler, spoléhá se v posledních zápasech na svoji „polskou sílu“ a na soupeře vyšle 3,59 významných úderů za minutu s přesností 49 %. Do tohoto zápasu nastoupí s bilancí osmadvacet výher a devět porážek, kdy 39 % vítězství získal na body.

Jan Blachowicz ko

Aleksandar Rakič se nachází na třetí pozici v žebříčku polotěžké váhy. V UFC jej porazil pouze Volkan Oezdemir v zápase, který mohl jít klidně za třicetiletým Rakušanem.

Momentálně má Rakič na kontě dvě výhry v řadě, které přišly proti titulovým vyzyvatelům Santosovi a Smithovi. Aleksandar oba porazil na body v takticky dobře zvládnutých, ale pramálo atraktivních zápasech. Rocket umí solidně kombinovat údery a kopy.

Během jedné minuty vypálí v průměru 4,23 úderů za minutu s přesností 52 %. Ve třiceti letech disponuje solidní bilancí čtrnáct výher a dvě porážky, kdy 64 % vítězství ukončil knockoutem.

Jan Blachowicz vs. Aleksandar Rakič výsledek a video

Oba borci si dobře uvědomují význam tohoto zápasu, ale pokud by to mělo někomu svazovat nohy, je to určitě borec z Rakouska. Blachowicz prošel v poslední době tolika těžkými bitvami, že se mu kolena rozhodně nerozklepou. Tímto bohužel výčet výhod pro oblíbeného Poláka končí.

Rakič je o devět let mladší, vyšší a disponuje větším rozpětím paží. Působí pohyblivějším dojmem a v postoji bude dělat Jankovi problémy hlavně svými kopy.

Navíc disponuje 90% obranou proti strhům a vyjma prvního zápasu v UFC jej na zem nikdo nedostal. Neočekáváme příliš atraktivní podívanou, ale na konci se bude pravděpodobně radovat Aleksandar Rakič. Zajímavé se zdá i sázka na více než tři a půl kola.

  • Jan Blachowicz def. Aleksandar Rakic – TKO (3. kolo)
  • Ryan Spann def. Ion Cutelaba – submission (guillotine choke)
  • Davey Grant def. Louis Smolka – KO
  • Katlyn Chookagian def. Amanda Ribas – split decision
  • Manuel Torres def. Frank Camacho – TKO (punches)
  • Allan Nascimento def. Jake Hadley – unanimous decision

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Stojí to za to. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení.

Registrovat se můžete zde.

betano mobil

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.