top fight logo export web
Sajad Gharibi

První známky pochybností! Iránský Hulk upřímně přiznává, že se spletl. Hrozí zrušení souboje?

Íránský Hulk si postupně začíná uvědomovat, že své schopnosti přecenil a vstupem do bitvy s Martynem Fordem patrně udělal chybu.

Od samotné bitvy nás dělí už jen necelý měsíc a nejen fanoušci, ale dokonce i jeden z hlavních aktérů začíná vyzařovat pochybnosti.

Sajad Gharibi, jak zní celé jméno Hulka s íránskými kořeny, se dlouhé dva roky usilovně snažil o to, aby si s Fordem vynutil boxerský souboj. A když už nám tato akce pomalu začíná klepat na dveře, můžeme se bát, aby nedošlo k jejímu zrušení. Proč ovšem?

„Nemám žádného trenéra, který by mě mohl lépe připravit. Cítím se zklamán a zarmoucen. Myslel jsem si, že se najdou sponzoři, kteří můj kemp budou financovat, ale místo toho se na mě každý jen vykašlal!“ postěžoval si Hulk pro deník Mirror, kde dal jasně najevo to, o čem se delší dobu spekulovalo. On skutečně trénuje na vlastní pěst, vesměs bez jakékoliv asistence nebo pomoci.

„Abyste mohli trénovat, musíte si to platit. A nevím jak Ford, ale já nemám žádnou podporu. Všichni se na mě vykašlali. Je mi trapně z toho, že mě ani nikdo v Íránu nezaložil. Jsem bez sponzorů, trenéra, majetku… Přeju si zemřít!“ cítil se sklíčeně.

Doposud nemáme žádné, ba i sebemenší náznaky toho, že by k duelu, jenž se má uskutečnit 2. dubna v londýnské O2 areně, nemělo dojít. Ukazuje se pouze to, že se Gharibi pustil do příliš velké akce, na kterou není dostatečně připraven. Na tiskové konferenci ovšem své znepokojení dokázal dokonale zamaskovat, a dokonce svůj zápas promoval se slovy, že Fordovu skleněnou bradu hravě vypne.

Motivací tedy může Hulkovi být i částka, kterou obdrží za podstoupení souboje. Mnoho lidí mu sice po úvodním staredownu, na němž letěl už dvakrát k zemi, nevěří, ale stále platí, že se jedná o bojové sporty a v nich je každý scénář možný. Obzvláště, pokud vám k výhře stačí jeden šťastný úder, o jehož síle v supertěžké váze nemusíme snad ani mluvit.

Nicméně, že se na Gharibiho valí kritika, jež zatřásla s jeho sebevědomím, toho si povšiml i sám Martyn Ford. Ten ukázal své dobré srdce a požádal fanoušky o laskavost.

„Byl bych rád, abyste tuto naši rivalitu nevyužívali k budování své vlastní nenávisti k íránskému lidu. Ano, budu s Gharibim bojovat, ano, čeká nás boxerský zápas, ale nevyužívejte náš zápas k podpoře vaší nenávisti. My všichni jsme lidé, my všichni máme své city a on se zrovna necítí dobře. Prosím, nechovejte nenávist ke Gharibimu ani k jeho národnosti.“

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.